Home|Sign In

  Games on December 11, 2017 Print
LeagueHome AwayTime/StatusVenueOfficials
Men's Second Division Bye Game  v  African Caribbean Utd. TBA BMO-Field 6  
Men's Third Division Group A Rusty Pair of Scissors  v  London Irish 6:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  
Men's Second Division Vatos Locos  v  Hydras 6:00 PM BMO-Sifton Field 2  
Men's Third Division Group C Turf Kings  v  Phoenix FC 6:15 PM BMO-Airport Hyundai Field 4  
Men's Third Division Group B Little Herc  v  Kilworth FC 6:15 PM BMO-Tim Hortons Field 3  
Men's Third Division Group A Three Lions FC  v  Dusters FC 7:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  
Men's Second Division La Masia  v  Strathroy United 7:00 PM BMO-Sifton Field 2  
Men's Third Division Group C London Dortmund  v  FC Feta 7:15 PM BMO-Airport Hyundai Field 4  
Men's Third Division Group B Head Office Goats  v  UCR 7:15 PM BMO-Tim Hortons Field 3  
Men's Third Division Group D Beercelona FC  v  Veteranos FC 7:30 PM BMO-Field 5  
Men's Third Division Group A FC Dream Team  v  SL Bifana 8:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  
Men's Second Division Steel Horse FC  v  Exeter 8:00 PM BMO-Sifton Field 2  
Men's Third Division Group C Fusion FC  v  Wolves 8:15 PM BMO-Airport Hyundai Field 4  
Men's Third Division Group B Ace of Spades CSC  v  Cameron's Brewing FC 8:15 PM BMO-Tim Hortons Field 3  
Men's Third Division Group D London Football Club  v  Ilderton FC 8:30 PM BMO-Field 5  
Men's Third Division Group A Rum Runners  v  Gucci FC 9:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  
Men's Second Division FK Bosna  v  Ginga FC 9:00 PM BMO-Sifton Field 2  
Men's Third Division Group C Just Here For The Beer  v  Al-Wehdat 9:15 PM BMO-Airport Hyundai Field 4  
Men's Third Division Group B Three Lions United  v  FC Bifana 9:15 PM BMO-Tim Hortons Field 3  
Men's Third Division Group D StarTech.com  v  Mt. Brydges Crusaders 9:30 PM BMO-Field 5  
Men's Second Division London United  v  NK Momkovanje 10:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  
Men's Second Division Dynasty FC  v  White Eagles 10:00 PM BMO-Field 6  
Men's Second Division Jagiellonia B  v  London English 10:00 PM BMO-Sifton Field 2  
Men's Third Division Group C LCR FC Warriors  v  B/Back FC 10:15 PM BMO-Airport Hyundai Field 4  
Men's Third Division Group B London Italia  v  TBD 10:15 PM BMO-Tim Hortons Field 3  
Men's Third Division Group D Wildebeest FC  v  Godrich FC 10:30 PM BMO-Field 5  
Men's Third Division Group D White Hills Zombies  v  Tru Homes 11:00 PM BMO-Airport Kia Field 1  

2015-2016 INDOOR PLAYOFF CHAMPIONS
April 25, 2016 8:56:30 AM

2015-2016 PLAYOFF CHAMPS AND FINALISTS

 

MEN’S PREMIER GROUP A

Champs- London Youth White Caps 99A

Finalists- Scots Corner FC

MEN’S PREMIER GROUP B

Champs- Madridistas

Finalists- Galacticos

MEN’S SECOND DIVISION GROUP A

Champs- Scots Corner FC

Finalists- FC Los

MEN’S SECOND DIVISION GROUP B

Champs- Steel Horse FC

Finalists- NK Momkovanje

MEN’S SECOND DIVISION GROUP C

Champs- Rusty Pair Of Scizzors

Finalists- FC Real

MEN’S THIRD DIVISION GROUP A

Champs- Headbands FC

Finalists- FC Feta

MEN’S THIRD DIVISION GROUP B

Champs- LCR Warriors

Finalists- Zombies Whitehills

MEN’S THIRD DIVISION GROUP C

Champs- Ace Of Spades

Finalists- Gunners

MEN’S THIRD DIVISION GROUP D

Champs- Chivas SC

Finalists- Great Wall

WOMEN’S PREMIER GROUP A

Champs- North London Galaxy Women

Finalists- Falcons

WOMEN’S PREMIER GROUP B

Champs- London United Gryphons 98

Finalists- London Youth Whitecaps U17G

WOMEN’S FIRST DIVISION

Champs- Marconi

Finalists- Byron Fury

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP A 1

Champs- SLOGA

Finalists- Wizards

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP A 1

Champs- Blaze

Finalists- Queens Ave Financial

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP B 1

Champs- Thunderbirds

Finalists- Southend United Wildcats

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP B 2

Champs- PCL Thunder

Finalists- Sharp Shooters

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP A 1

Champs- Orange Crush

Finalists- Strikerz

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP A 2

Champs- Blizzards

Finalists- Talbotville

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP B 1

Champs- Southwest Storm

Finalists- Purple Power

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP B 2

Champs- Lady Pumas

Finalists- Tequila

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP C 1

Champs- Thames Centre Eagles

Finalists- Woman’s United

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP C 2

Champs- Womenchester United

Finalists- Infinity FC

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP D

Champs- Pink Mafia FC

Finalists- Renegades

WOMEN’S MASTERS GROUP A

Champs- Cougarellas

Finalists- Chickittas #2

WOMEN’S MASTERS GROUP B

Champs- Rockettes

Finalists- Twisted Sisters

WOMEN’S WEEKEND MASTERS GROUP A

Champs- Victorious Secret

Finalists- Momentum

WOMEN’S WEEKEND MASTERS GROUP B

Champs- No Off Season

Finalists- Bahama Mamas

WOMEN’S REC 101 GROUP A

Champs- Chickittas #1

Finalists- Sirens

WOMEN’S REC 101 GROUP B

Champs- The Shifters

Finalists- Doubt’s Divas

WOMEN’S WEEKEND 101 GROUP A

Champs- Flighties

Finalists- Ball Busters

WOMEN’S WEEKEND 101 GROUP B

Champs- Goal Diggers

Finalists- Dynamite Dolls

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP A 1

Champs- Latta Ducks

Finalists- Mad Fit FC

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP A 2

Champs- Bust A Nut

Finalists- Siskinds LLFC

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP B 1

Champs- Soccer Assasins

Finalists- Anti Gooners

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP B 2

Champs- Everton

Finalists- Belmont

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP C 1

Champs- Narp Squad

Finalists- Biomech

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP C 2

Champs- Truck Yeah

Finalists- WithRSelvz

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP D 1

Champs- Purple Haze

Finalists- Beercelona

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP D 2

Champs- The Big Green

Finalists- Hoser Athletics

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP E 1

Champs- Big Red

Finalists- Pirloettes

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP E 2

Champs- Blue Mountain State

Finalists- Sons Of Pitches

SOUTHWEST OPTIMIST JUNIOR B

Champs- Goodlife Fitness

Finalists- Southwest Attack

SOUTHWEST OPTIMIST JUNIOR A

Champs- Southwest Attack

Finalists- London Optimist Galaxy

SOUTHWEST OPTIMIST SOPHOMORE B

Champs- Custom Concepts

Finalists- Southwest Shock

SOUTHWEST OPTIMIST SOPHOMORE A

Champs- London Optimist Sharks

Finalists- London Optimist Kickers

SOUTHWEST OPTIMIST INTERMEDIATE B

Champs- Goodlife Fitness

Finalists- Southwest Shock

SOUTHWEST OPTIMIST INTERMEDIATE A

Champs- Goodlife Fitness

Finalists- Southwest Fury

SOUTHWEST OPTIMIST JUVENILE GROUP A

Champs- Southwest Spurs

Finalists- Southwest Fury

SOUTHWEST OPTIMIST JUVENILE GROUP B

Champs- Renegade Sharks

Finalists- Southwest Green Machines

SOUTHWEST OPTIMIST SENIOR

Champs- Lens Mills

Finalists- London Optimist Sharks

 

 

 
 
2015-2016 INDOOR LEAGUE CHAMPIONS
February 21, 2016 9:33:42 AM

2015-2016 LEAGUE CHAMPS AND FINALISTS

 

MEN’S PREMIER GROUP A

Champs- Jagiellonia Yellow

Finalists- London Youth White Caps 99A

MEN’S PREMIER GROUP B

Champs- AEK Olympians

Finalists- Madridistas

MEN’S SECOND DIVISION GROUP A

Champs- Scots Corner FC

Finalists- FC Los

MEN’S SECOND DIVISION GROUP B

Champs- Steel Horse FC

Finalists- NK Momkovanje

MEN’S SECOND DIVISION GROUP C

Champs- Storage Worx

Finalists- FC Real

MEN’S THIRD DIVISION GROUP A

Champs- Headbands FC

Finalists- SL Bebados

MEN’S THIRD DIVISION GROUP B

Champs- Three Lions FC 1

Finalists- Forest City Impact

MEN’S THIRD DIVISION GROUP C

Champs- London Football Club

Finalists- Ace Of Spades

MEN’S THIRD DIVISION GROUP D

Champs- Great Wall

Finalists- Chivas SC

WOMEN’S PREMIER GROUP

Champs- North London Galaxy Women

Finalists- London Youth White Caps U18G

WOMEN’S FIRST DIVISION

Champs- Marconi

Finalists- Byron Fury

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP A

Champs- SLOGA

Finalists- Portuguese

WOMEN’S SECOND DIVISION GROUP B

Champs- Marconi Azzuri B

Finalists- Southend United Wildcats

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP A

Champs- Belles

Finalists- Byron Force

 WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP B

Champs- Purple Power

Finalists- Southwest Storm

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP C

Champs- Thames Centre Eagles

Finalists- Slices

WOMEN’S THIRD DIVISION GROUP D

Champs- Pink Mafia FC

Finalists- Turf Queens

WOMEN’S MASTERS GROUP A

Champs- Gym World

Finalists- Cougarellas

WOMEN’S MASTERS GROUP B

Champs- Rockettes

Finalists- Twisted Sisters

WOMEN’S WEEKEND MASTERS

Champs- Momentum

Finalists- Victorious Secret

WOMEN’S REC 101 GROUP A

Champs- Sirens

Finalists- Stompers

WOMEN’S REC 101 GROUP B

Champs- Conidi Custom Homes

Finalists- The Shifters

WOMEN’S WEEKEND 101

Champs- Pink Panthers

Finalists- Ball Busters

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP A

Champs- Latta Ducks

Finalists- AG Selects

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP B

Champs- Soccer Assasins

Finalists- Anti Gooners

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP C

Champs- Biomech

Finalists- Narp Squad

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP D

Champs- Purple Haze

Finalists- Beercelona

SOUTHWEST ALUMNI ADULT CO-ED GROUP E

Champs- Big Red

Finalists- Misfits

SOUTHWEST OPTIMIST JUNIOR B

Champs- Goodlife Fitness

Finalists- Southwest Attack

SOUTHWEST OPTIMIST JUNIOR A

Champs- Southwest Attack

Finalists- Southwest Shock

SOUTHWEST OPTIMIST SOPHOMORE B

Champs- Custom Concepts

Finalists- Southwest Attack

SOUTHWEST OPTIMIST SOPHOMORE A

Champs- London Optimist Sharks

Finalists- Southwest Storm

SOUTHWEST OPTIMIST INTERMEDIATE B

Champs- Southwest Fury

Finalists- DFSIN

SOUTHWEST OPTIMIST INTERMEDIATE A

Champs- Goodlife Fitness

Finalists- London Optimist Sharks

SOUTHWEST OPTIMIST JUVENILE

Champs- Southwest Fury

Finalists- London Optimist Sharks

SOUTHWEST OPTIMIST SENIOR

Champs- London Optimist Sharks

Finalists- Lens Mills

 

 

 
More News >>
 
Women's United Women's Division 2 Champ 2013-2014
Women's United Women's Division 2 Champ 2013-2014
  
Quick Stats
  League Leaders
  Top Offenses
  Top Defenses
Quick Stats
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2017 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use